( I M C)   I r a n i a n    M i n e   V i c t i m    R e s c u e    C e n t e r

English
 

انجمن حمایت از مصدومین مین ایران

بدنبال تحقیقات انجام شده ایران  بعنوان یکی از کشورهایی است که آمار بالائی از مرگ و میر بدنبال انفجار مین ضد نفر را دارا می باشد بر اساس آخرین تحقیقات انجام شده در بیمارستان امام خمینی ( ره ) ایلام از مجموع 1084مجروح در بین سالهای 1989 الی 1999 بیش از 4/36%  مجروحین فوت می نمودند که این آمار نسبت به آمارهای جهانی بسیار بالاتر می باشد لذا با درک این واقعیت انجمن حمایت از مصدومین مین با همکاری نهادهای بین المللی اقدام به اجرای راهکارهای کاهش مرگ و میر در منطقه مهران و توابع آن بعنوان یکی از مین خیزترین مناطق  ایران  از سال2001 می نماید.

 

 

در مناطق مین خیز کشف و علامت گذاری میادین مین نیازمند مهارتهای مهندسی   ویژه ای است و به منظور پاکسازی مین ها چندین سال باید عملیات صحرائی پرهزینه   ( به ازی هر مین 300 تا 1000 دلار ) به انجام برسد.

قربانیان مین نیاز به درمان دارند خصوصا" در محیط آلوده و پس از برخورد با مین زنده ماندن تا زمان رسیدن به بیمارستان عامل تعیین کننده حيات مي باشد اماواقعيتی که وجود دارد اینست که داشتن بهترین امکانات جراحي در یک بیمارستان شهری عملا فایده  بسیار کمی برای اکثریت افرادی که احتمالا نیاز به ارائه خدمات دارند داشته باشد  زیرا این افراد  در  منطقه  روستائی  و دور  از  دست می باشند و شانس کمی برای زنده رسیدن به بیمارستان را دارند. راه حل این موضوع تقویت جوامع روستائی می باشد تا نه تنها برای قربانیان مین های زمینی بلکه برای حوادث جاده ای ، غرق شدگی ،  برای کسانیکه دچار حملات قلبی شده اند هم اولین جوابگو باشند.

 

 

جوامعی که چنین مهارتهای پزشکی و کمکهای اولیه را دارا می باشند افزایش بسیار زیادی را در تعداد مجروحانی که زنده به بیمارستان می رسند تجربه خواهند نمود اینها مهارتهائی هستند که می توانند به سادگی منتقل شده و دریافت گردند. در این راستا انجمن حمایت از مصدومین مین اقدام به برگزاری کلاسهای آموزشی نحوه برخورد با مصدومین مین را نمود. . .

 

 

 

 

 

ما موسسین انجمن حمایت از مصدومین مین از تمام اندیشمندان ، پزشکان ، پرستاران و دلسوزانی که میتوانند در این امر خطیر ما را یاری دهند درخواست کمک و مساعدت نموده و خواستار پیوستن شخص شما فرهیخته گرامی به جمع خود می باشیم.